פירסינג בלשון

פירסינג בלשון הינו הפירסינג הכי הנפוץ בעולם אחרי תנוך ונזם. פירסינג זה מבוצע עוד מימי שבטיי האצטקים והמאיה.
למעשה השוני בפירסינג בלשון, אוזניים, נזם ובעצם כל ניקוב מעל גובה הלשון, הינו העובדה שזרימת הדם קודם כל מגיעה למוח ורק אז ללב, לכן בייחוד בעגיל פירסינג בלשון חובה השימוש בעגיל מעוקר (סטרילי) היוצא משקית אוטוקלב המסומן בחלקה התחתון ע"י אינדיקטור כהה ויוצא מהשקית מול עיני הלקוח בלבד.
בפירסינג בלשון קיים סיכון ממשי לזיהום שיכול בקלות לנדוד למוח  והתוצאה מכך היא זיהום קשה למוח ואפשרות למוות.
בנוסף, קיים חשש לפגיעה בעצבים – העצבים בלשון ממוקמים בבסיסה כך שאם פירסינג בלשון מבוצע ע"י פירסר מנוסה ומודע, אין סיכוי לפגיעה עצבית .

***עקב כך הפרמטר החשוב ביותר בפירסינג בלשון הינו כמובן הסטריליות של התהליך ומודעות הפירסר לסיכונים הגופניים.

תהליך הניקוב – הפירסר יבדוק את רישות הורידים בצידה התחתון של הלשון ועל ידי כך יוכל להימנע מפגיעה בהם. לאחר מכן, יסמן את האזור הרצוי , כמובן יאשר את מיקום הניקוב עם הלקוח. רק לאחר מכן יאחוז את לשון הלקוח.
היה והפירסר משתמש במחט ונפלון ינקב מצידה התחתון של הלשון לעליון. היה והפירסר משתמש במחט אמרקאית לביצוע הפירסינג בלשון ינקב מלמעלה למטה.
כמובן לאחר מכן יוחדר הברבל (תכשיט ישר עם שני סוגרים).

מידת העגיל לביצוע פירסינג בלשון הינה 22 מ"מ, עקב התנפחות רבה של האזור. למעשה תוך כמה ימים הלשון מכפילה את עובייה וזאת עקב ציר שאנו יוצרים כשהלשון בתוך חלל הפה העגיל שוכב לאורכה, וכשאנו מוצאים אותה העגיל נעמד.  תהליך זה לרוב מלווה בכאבים העוברים תוך 7-14 ימים. הנפיחות עוברת לרוב אחרי חודש ימים. כמו כן, רצוי כמובן להשתמש במתכת איכותית המכילה אחוז נמוך של ניקל , כגון טיטניום רמה 23 בלבד .

*כמו כן פירסינג בלשון ניתן להרחבה , עד 10 מ"מ. כמובן בשלבים ורק אחרי חצי שנה שהפירסינג בוצע.
*בלשון ניתן לבצע עוד ניקובים כגון  1) ונום – שני עגילי פירסינג מקבילים.  2) סרפס פירסינג בלשון.  3)אנדרגרונד פירסינג -הממוקם בגיד היושב מתחת ללשון. ועוד..

הוראות טיפול בפירסינג בלשון
יש להצטייד במלח-ים, רצוי יבש השונה ממלח בישול העובר תהליך של איוד מהמילה יוד שבו מוצאים את רוב המינרלים הדרושים לנו לצורך ההחלמה.
תהליך הכנה- לוקחים כפית אחת של מלח על כוס מים (לא חמים) ומערבבים. לאחר מכן מגרגרים כוס שלמה של תמיסה זו שלוש פעמים ביום .
*בנוסף רצוי אך לא חובה להשיג ליסטרין – מי פה  אנטיספטיים (דוחיי בקטריות) ולערבב פקק של מי פה אלו עם חצי כוס מים (מי פה אלו מכילים אלכוהול ויש אפשרות שמינון זה ישרוף ,למי ששורף לשלב כוס מים עם פקק לסטרין ולא חצי כוס מים) יש לשלב טיפול זה עם מי המלח.
למעשה קמים בבוקר ומגרגרים כוס עם תמיסת מי מלח ולאחר שלוש שעות כוס עם מי פה כך משלבים את השתיים במהלך היום.

טיפים חשובים
*לא לשתות או לאכול מזונות חמים בשלושה השבועות הראשונים, מכיוון שפעולה זו תגביר את זרימת הדם למקום והלשון תתנפח יותר ותכאב יותר.
ונהפכו רצוי לשתות שתייה קרה עד כמה שניתן ולאכול קרח, ארטיק קרח, ברד וכו'  בכדי לכווץ את כלי הדם ולהרגיע את הנפיחות בלשון.

*כמו כן יש להימנע מנשיקות ומין אוראלי , עד כמה שאפשר בשלושת השבועות הראשונים, מכיוון שחלל הפה של בן זוגכם מכיל חיידקים לא רצויים.

*חשוב מאוד לא להימנע מדיבור, מכיוון שע"י כך אנו מנוונים את שרירי הלשון וההחלמה כואבת יותר וממושכת יותר.
* בשום פנים ואופן לא לשחק עם העגיל בשבועיים שלושה הראשונים, מכיוון שפעולה זו מרחיבה את הנקב ומושכת עליו חיידקים רבים.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים בנוגע לקעקועים

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור